SQUADRON EXCHANGE

Ve dnech 14.4. – 25.4. se uskuteční na zakladně v Náměšti nad Oslavou cvičení s názvem SQUADRON EXCHANGE.  Cvičení má za cíl společný výcviku letových osádek 221. vrtulníkové letky v součinnosti se zahraniční vrtulníkovou jednotkou Belgického letectva. Cvičení bude zaměřeno na lety v malých výškách, lety NVG, lety IFR, CAS. Samotné létání bude zahájeno rekognoskací tratí pro lety NVG a seznámením s místními postupy a postupy IFR letů na letišti Náměšť. Nácvik podpory pozemních jednotek formou CAS bude probíhat v součinnosti s posádkami vrtulníku Mi-24/35 a předsunutými leteckými návodčímu (FAC -forward air controller). 

Belgické vzdušné síly na toto cvičení vyšlou 3 vrtulníky AgustaWestland A109-BA spolu s leteckým personálem. Cvičení začalo příletem 8 členů organizačního týmu spolu s potřebným materiálem v pátek 11.4.2014. V 10:30 místního času zde přistál nákladní C-130 Herkules.

V pondělí je očekávám přílet ostatních účastníků cvičení. Samotné cvičení bude oficiálně zahájeno v úterý 15.4.2014 úvodním společným briefingem a přípravou na rekognoskační  a seznamovací lety.

 

3 komentáře

 • Trebeach napsal:

  Díky za info, rád bych zajel alespoň k plotu na fotky. Z článku ale není možné vyčíst, jestli se budou pohybovat spíš kolem základny, nebo odlétat do jiných vojenských prostorů.

  • administrator napsal:

   Lety jsou plánovány v odpoledních a večerních hodinách. Převážně se bude létat v prostorech TRA 85 a TRA 54 a v nízkých prostorech TRA82, TRA83, TRA84. Navigační lety včetně NVG jsou víceméně na jih od základny.

   • Mirek napsal:

    Tak zítra se stavím k plotu…nejpozději v jednu jsem tam,tak at je velký letový provoz aby byla spousta fotek a videí 🙂

Leave a Comment