Výcvik na simulátoru v Ostravě!

V pondělí 28. ledna odjíždí první dvě posádky vrtulníku do moderního výcvikového střediska společnosti HTP Ostrava. Zde je čeká pětidenní výcvik na simulátoru vrtulníku Mi – 17/171. Výcvikové centrum se nachází v prostorách mezinárod­ního letiště Ostrava. Srdcem výcvikového centra je moderní letový trenažér vyrobený ruským výrob­cem leteckých trenažérů Dinamika – lídrem na celosvětovém trhu v oblasti simulačních technologií pro vrtulníky řady Mi. Tento pětidenní výcvik je rozdělen na dvě části – teoretickou část na moderních učebnách a praktickou část na samotném simulátoru. Zde je možno provádět celou řadu výcvikových programů:

  • Základní výcvik a Typový výcvik
  • Opakovací výcvik
  • Nácvik nouzových postupů
  • VFR / IFR výcvik
  • Výcvik letů v extrémních podmínkách (počasí, hory, voda, sníh..)
  • Speciální výcvik

Něco málo o simulátoru:

Kabina
Kabina je reálným kokpitem vrtulníku Mi-171. Jsou zde všechny ovládací prvky skutečného vrtulníku, které jsou vy­baveny zatěžovacími členy imitujícími reálné odezvy při skutečném letu včetně vibrací vrtulníku.

Systém vizualizace
Vysoce kvalitní systém vizualizace se skládá z osmi projektorů pokrývajících panoramatickou projekční plochu. Průmětná plocha spojitě pokrývá zorné pole v rozsahu 210° horizontálně a 60° vertikálně.

Akustika

Simulované zvuky hnacího ústrojí, rotoru a další charakteristické zvuky generované v provozu vytvářejí skutečnou atmosféru letu v průběhu všech provozních režimů.

Naše osádky se orientují především na nácviky nouzových postupů a létání v extrémních podmínkách, jako je prašné prostředí, přistání ve vysokohorském terénu apod. Na simulátoru se postupně v průběhu roku vystřídají všichni piloti a palubní technici naší základny.

Více informací na http://www.htpostrava.cz/

12345 (Zatím nikdo nehodnotil)

Loading...

 

Leave a Comment