Závěrečný nástup 23. základny vrtulníkového letectva v Přerově

Přerov – S přerovským vojenským letištěm a činností 23. základny vrtulníkového letectva se ve čtvrtek 4. července rozloučila řada jeho současných i bývalých zaměstnanců a jejich nejbližší. Po slavnostním nástupu vojáci održeli medaile a pamětní listy. Emotivní akce byla zakončena průletem vrtulníků a smotáním bojového praporu, který bude převezen do Vojenského historického ústavu v Praze.

 

bochor-letiste-zakladna

Video ČT:

http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-ostrava/zpravy/233688-vrtulnikova-zakladna-v-bochori-u-prerova-konci/

Základna Edvarda Beneše s mnohaletou tradicí zanikne oficiálně na konci roku. Od 1. ledna 2014 se sloučí s leteckým útvarem v Sedleci-Vícenicích u Náměště nad Oslavou. Většina personálu se však přesune do Náměšti již v září.

Zdroj: http://prerovsky.denik.cz/http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-ostrava/

1 komentář

 • Očenášek napsal:

  Vážení pánové a dámy od hrochů.
  Zůstalo opravdu málo v ČR, na co češi mohou být hrdí, neboť je asi nutné vše dobré a správné, co republice dělá čest – zničit, nebo zrušit… Proto jsem přesvědčen, že v českém Kocourkově jste Vy, Vaše úspěchy ve světě asi tím pravým důvodem, proč rušit Přerov…
  Kdyby to byli jenom finance, zcela jistě by se rozluštila různá promopra, MUSy a spousta dalších černých děr. Na reprezentaci republiky a Vaší důležitou práci by zbylo spousta peněz.
  Mnoho let se (amatérsky) zajímám o činnost Vaší jednotky.
  Jsem nemírně pyšný na to, že mám tu čest osobně znát jednoho z Vás!
  Zároveň mám mrazení z toho, kam až úspory půjdou.
  Přeji VŠEM kteří skončí, aby co nejdříve sehnali odpovídající práci a další sílu bojovat s českou neúctou k lidem, kteří za nás bojují. (Historie se neustále opakuje: veteráni 2.WW….)
  Příslušníkům 231. a 232. letky, kteří zůstanou, přeji, aby si lidé konečně uvědomily, že cvičení a mise nejsou jenom výlety, ale tvrdý BOJ za nás, i české civily.
  Pánové – Kolik startů, tolik přistání.
  DĚKUJI J. Očenášek

Leave a Comment